JazZamek#7: Jazzpospolita - Koncert promujący nowy album Humanizm
25.03. g. 20, Sala Wielka
JazZamek#7: Jazzpospolita  - Koncert promujący nowy album Humanizm
Support: Water Boogie System (Szwecja)
bilety: 35 zł przedsprzedaż / 40 zł w dniu koncertu
2017-03-25 20:00

Sala Wielka C.K.Zamek Poznań Święty Marcin 80/82
wystawa "Złe kobiety"
ZŁE KOBIETY


TypSztuki wizualne
MiejsceSala Wystaw
Godzina g. 12 - 20
Data od 9.03.2017
do 14.04.2017
Wystawa prezentuje prace artystek, które odważnie podejmują problemy pozycji kobiet we współczesnej Polsce i w świecie.
Kuratorka: Krystyna Piotrowska
Artystki  i artyści: Beata Ewa Białecka, Iwona Demko, Marta Frej, Kasia Górna, Zuzanna Janin, Anka Leśniak, Natalia LL, Maciej Osika, Ola Polisiewicz,  Aleksandra Ska
Tytuł wystawy czerpie z wieloznaczności pojęcia „zła”, „zły”, „złe” w języku polskim. Z jednej strony „zła kobieta” to osoba oburzona, rozdrażniona, zirytowana, dotknięta, rozzłoszczona, wściekła.  To reakcje na to, co nas kobiety dotyka, poniża, obraża, deprecjonuje jako ludzi, obywatelki, artystki w obecnym otoczeniu społecznym i kulturowym. W ten też sposób reagujemy na zjawiska i działania polityczne, które afirmują i utrwalają patriarchalny model społeczeństwa. Z drugiej strony „zła kobieta” to dla części współczesnego społeczeństwa polskiego właśnie ta opisana powyżej postać. To ona publicznie i czynnie sprzeciwia się ograniczaniu jej praw przez wyznawców modelu patriarchalnego. Dla formacji konserwatywnych jest kobietą niedobrą, groźną, szkodliwą, ponieważ otwarcie walczy o swoje prawa i protestuje przeciw wyznaczaniu jej podrzędnej pozycji społecznej. Jest niebezpieczna dla kręgów tradycjonalistów ponieważ łamie konserwatywne normy. Jest zagrożeniem bo uświadamia innym kobietom ich społeczne i systemowe upokorzenia. Jest niebezpieczna, bo jej protest przeciw niesprawiedliwemu traktowaniu kobiet trafia także do mężczyzn. (Krystyna Piotrowska)


2017-03-25 23:59

Sala Wystaw Poznań Święty Marcin 80/82
Nocne zwiedzanie Zamku
Zapraszamy na nocne zwiedzanie zamku z przewodnikiem.
Zbiórka o g. 21.00 przy Czerwonej Tubie w Holu Wielkim /ilość miejsc ograniczona /

Zwiedzanie zamku to świetna lekcja historii. To również podróż do nieistniejących wnętrz cesarskiej rezydencji oraz poznawanie architektury państwa totalitarnego. Spacer po zamku z komentarzem przewodnika daje możliwość odkrycia tej niezwykłej budowli tak ściśle wpisanej w najnowsze dzieje miasta.
2017-03-31 21:00

Przestrzenie Zamkowe CKZ Poznań Święty Marcin 80/82
Teatr Atofri "Do góry nogami"

Tytuł  "Do góry nogami" jest punktem wyjścia do poszukiwań odpowiedzi na pytania: jak wygląda świat postawiony na głowie i czy wszystko nadal ma takie samo znaczenie. Dziecięca wyobraźnia wolna od stereotypów, nie znająca słów „nie można“, pozwala dostrzec w rzeczach ich przewrotną, pełną fantazji i wolną od norm naturę. Zwisanie na trzepaku podsuwa pomysły na zabawy z przewrotem“ i „nogami do góry“. 

Premiera odbyła się 27 września 2015 roku.

Reżyseria:
Beata Bąblińska
Scenografia, kostiumy: Piotr Zawada
Muzyka: Maria Rumińska
Choreografia: Marta Zawadzka
Występują: Marta Zawadzka, Grzegorz Babicz
Światła/dźwięk: Agnieszka Nowacka
2017-04-02 10:30

Scena Nowa CK. Zamek Poznań Święty Marcin 80/82
Modułowy system sprzedaży i rezerwacji biletów Bilety24.